TTÜ viis kahele parimale abituriendile sõnumi tulevikust

Tehnikaülikool koostöös Starshipiga viis ühel päikselisel märtsipäeval Tallinna Reaalkooli ja Tallinna 21. kooli abiturientidele sõnumi tulevikust.

Starship sõitis Tallinna Reaalkooli ja Tallinna 21. keskkooli välisukseni ja saatis sõnumi paki kohalejõudmise kohta klassijuhatajale ja paki saavale abituriendile.

Mõlema abituriendiga koos tulid pakki vastu võtma ka nende õpetaja ja klassikaaslased, koolimajade ette sõitnud pakirobot tekitas elevust ka nooremates õpilastes.

Starshipi pakirobotiga kohale viidud sõnumis oli personaalne kutse alustada õpinguid 2017. sügisel TTÜs. Nii Anna Aamiseppale Tallinna Reaalkoolist kui Alois Andreas Põdrale Tallinna 21. koolist viis robot lisaks kutsele ka Tehnikaülikooli puidutehnoloogia ja tootearenduse tudengite disainitud ja kvaliteetsest puidust valmistatud nimelise märkmiku, ning TTÜ fännisärgi, millega saab hakata ülikooli spordimeeskondadele kaasa elama.

Vaata ka Aktuaalse kaamera uudist sõnumi üleandmisest.

Tallinna 21. kooli abiturient Alois Andreas Põdra ütles, et on ikka (heas mõttes) üsna ebatavaline saada niivõrd personaalset ja omapärast kutset ülikooli poolt, eriti veel roboti vahendusel. „Mulje on jäänud äärmiselt positiivne ning TTÜ on kindlasti üks minu tulevase kõrgkooli valikutest,“ leiab Alois Andreas Põdra.

„Innovatiivse vastuvõtukampaaniaga soovime rõhutada nii reaalainete õppimise olulisust  -- kutse tulla TTÜ-sse õppima said reelainetes tugevad abituriendid – kui ka inspireerida abituriente valima jätkuõpinguteks inseneeria ning loodus-, täppis- ja tehnikaerialasid laiemalt. Samuti soovisime demonstreerida tulevikutehnoloogiat, mille väljatöötamises on osalenud TTÜ paljude erialade üliõpilased,“ kinnitab TTÜ õppeprorektor ja akadeemik Jakob Kübarsepp

Starshipi esindaja Andreas Kaju sõnab: “Starship on sündinud suuresti Eestis arendatud teadmiste ja kapitali koosmõjus. Ettevõte on teadmistemahukas ning inseneride unistus – nende tööpõld on lai. Nii vajame meie kui ka teised sarnased tehnoloogiaettevõtted Eestis igat talenti, keda ühiskond suudab meile pakkuda. Seepärast ongi Starship alustanud Tallinna Tehnikaülikooliga mitmetasandilist koostööd, mis hõlmab tehnoloogia arenguga seotud väljakutsete ühist lahendamist – alates tehnoloogiaõigusest lõpetades koostööni õppetöö korraldamises. Nii oligi meil hea meel kaasa lüüa tänases aktsioonis kutsuda tublisid ja töökaid noori õppima ennekõike teaduse, tehnoloogia, inseneeria ja matemaatika erialasid Tallinna Tehnikaüliikoolis.”

Tallinna Tehnikaülikool ja Starship on head partnerid, kes teevad koostööd tehnoloogiaõiguse, teadus- ja arendustegevuse ning õppetöö alal.

Starship Technologies ehitab autonoomseid robotkullereid, mis toovad kolme kilomeetri raadiuses kauba kohale 15-30 minutiga. Robotid liiguvad iseseisvalt, kuid on inimeste pideva  jälgimise all, kes saavad juhtimise igal ajal üle võtta. Starship on loodud kahe endise Skype asutaja, Ahti Heinla ja Janus Friisi poolt ning ettevõtte eesmärk on muuta viisi, kuidas pakke, toidu- ja esmastarbekaupu lõppadressaadile tarnitakse.

Tallinna Tehnikaülikool on kaasaegne tehnoloogiaülikool, mille tugevus peitub tehnika-, loodus-, täppis-, sotsiaal- ja terviseteaduste sünergias. TTÜ vastutab eelkõige inseneride ja tehnikateadlaste järelkasvu tagamise eest Eestis.

Ülikoolis on 700 õppejõudu ja rohkem kui pooltuhat teadustöötajat, TTÜ vilistlaste arv ulatub 70 000-ni. Rohkem kui 50 hektaril laiuv TTÜ linnak hõlmab 72 ehitist. Üliõpilastele pakutakse suurepärast tudengi- ja kultuurielu, ülikooli majutus- ja sportimisvõimalused on ühed paremad Põhja-Euroopas.