Tea Varrak siirdub Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsleriks

Vabariigi valitsuse otsusega asub Tallinna Tehnikaülikooli innovatsiooni ja ettevõtlussuhete prorektor Tea Varrak alates 27. märtsist tööle Haridus- ja Teadusministeeriumi kantslerina.

„Olen Tehnikaülikoolis töötatud aja eest väga tänulik - see on olnud aeg täis huvitavaid väljakutseid ja positiivseid kogemusi. Kindlasti ei välista ma ühel hetkel ka ülikooli naasmist. Minu süda jääb alati siia,“ sõnas Varrak.

"Tallinna Tehnikaülikool ootab Tea Varrakut kindlasti tagasi. Ta on otsustuskindla ja energilise juhina suutnud anda TTÜ innovatsiooni- ja ettevõtluskeskusele Mektory uue värske hingamise. Kindlasti võib temalt oodata suuri tegusid ka uues ametis," ütles TTÜ rektor akadeemik Jaak Aaviksoo.

Tea Varraku tööülesanded Tallinna Tehnikaülikoolis võtab esialgu üle teadusprorektor professor Renno Veinthal.

Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsleri ametikoht jäi vabaks, kui varem seda tööd teinud Janar Holm otsustas asuda tööle sotsiaalministeeriumi tööala asekantslerina.

1960. aastal sündinud Varrak lõpetas 1992. aastal Tallinna Tehnikaülikooli raamatupidamise ja majandusanalüüsi erialal. Aastal 1998 kaitses ta Tartu Ülikoolis ärijuhtimise magistrikraadi. Ta on olnud Mainori majanduskooli, Audentese ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse juht.

Aastatel 2005-2006 oli Varrak rahandusministeeriumi abiminister ning aastatel 2006-2011 rahandusministeeriumi kantsler.

Alates 2011. aasta märtsist oli Varrak Tallinna Tehnikaülikooli innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuse direktor ning alates 2013. aasta septembrist Tallinna Tehnikaülikooli innovatsiooni- ja ettevõtlussuhete prorektor.

Teda on autasustatud Presidendi Valgetähe III klassi teenetemärgiga.